وقتی مشتری میگه گرونه چیکار کنیم؟ (برای کوچ ها و مدرسان)

وقتی مشتری میگه گرونه چیکار کنیم؟(برای کوچ ها و مدرسان)

خیلی از اوقات ما محصول و خدماتی داریم که بسیار ارزشمنده ولی مشتری ها یک آبجکشن، یک مخالفت، یک اعتراض رایجی به ما دارن و اون اینه که "خیلی گرونه!". وای چقدر گرونه و کاش که ما پول داشتیم و میتونستیم بخریم.

خب درقبال این مسئله چیکار باید کرد؟

من امروز میخوام با شما سه تا تکنیک رو در میون بذارم که به شما کمک میکنه بطور شگفت انگیزی مسئله قیمت رو در نزد مشتری ها کمرنگ کنید.

 

       دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده 

 

یک روش برای شکستن معضل قیمت توی ذهن مشتری ها اینه که قیمت محصول و خدماتمون رو با یک محصول و خدمات خیلی گرونتر که آپشن دیگه اش اون میتونه باشه مقایسه کنیم. مثلا یادمه وقتی من خودم میخواستم یک دوره بازاریابی ثبت نام بکنم کسی که درواقع مدرس اون دوره بازاریابی بود اینطوری مطرح میکرد که شما میتونید این دوره رو از من بگیرید با این قیمت و

 در یکی از دانشگاه های برتر آمریکای شمالی بگذرونید و باید MBA درمقابلش یک آپشن دیگه هم دارید. اینه که برید یک دوره 10 تا 20 برابر اون قیمت رو پرداخت کنید. خب وقتی ما آپشنمون خودمون رو با یک آپشن خیلی گرونتر مقایسه میکنیم اونوقت مسئله قیمت توی ذهن مشتری بسیار کمرنگ تر میشه. دومین روش اینه که قیمت رو توی ذهن مشتری خرد کنیم، بشکونیمش به اجزای کوچیکتر. یعنی چی؟ یعنی مثلا اگه طرف داره فکر میکنه من این خونه رو بخرم یا اون خونه رو که اون خونه ی دوم صدهزار دلار شاید گرونتره، ما میتونیم بهش بگیم که تو بله صدهزار دلار داری گرونتر میدی ولی حساب این رو بکن که احتمالا مثلا 10 سال توی این خونه زندگی میکنی پس صدهزار دلار عملا میشه ده هزار دلار درسال خرج بیشتر و این ده هزار دلار خرج بیشتری که داری میکنی اگه تقسیمش بکنی به 365 روز میشه عملا 20 ، 30 دلار بیشتر در روز که داری خرج میکنی و حالا فکر بکن در قبال این صدهزار دلار پول بیشتری که برای این خونه میدی چه چیزای بیشتری به دست میاری. با سی دلار بیشتر پرداخت کردن در روز داری این همه امکانات بیشتر به دست میاری. موقعیت بهتر، لوکیشن بهتر، اتاق های بیشتر، فضای بیشتر، خونه نو تر و و و ... بنابراین بجای صدهزار دلار ما داریم مسئله رو کوچیکش میکنیم به سی دلار.

و نهایتا روش سومی که بهتون پیشنهاد میکنم این هست که بیاین همیشه به مشتریتون نشون بدین که قیمت تک تک اجزایی که توی پکیجتون هست وقتی کنار همدیگه قرار میگیره، از قیمتی که شما دارید پیشنهاد میدید به مشتری به مراتب بیشتره. یعنی چی؟ یعنی مثلا شما دارید پیشنهاد میدید که اگر بیای این پکیج رو از من بگیری، این سه تا چیز رو جداگانه من به تو میدم. حالا اگه هرکدوم رو جداگانه بخوای پولش رو بدی باید خیلی بیشتر پول بدی ولی الان بصورت پکیجی از من داری دریافت میکنی قیمتش خیلی مناسبتره.

 

           دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

 

شما این رو توی رستوران ها، توی درواقع فست فود ها میبینید که اگه بری همبرگره رو جدا بگیری سیب زمینی سرخ کرده رو جدا بگیری نوشابه رو جدا بگیری بستنی رو جدا بگیری کلی باید پول بیشتری بدی تا اینکه این رو بصورت یک میل، یک وعده غذایی کامبو، یک پکیچ دریافت کنی.

حالا من میخوام شمارو دعوت بکنم و ازتون بخوام فکر بکنید توی ارائه محصول و خدمات خودتون، توی ارائه آفر های خودتون، پکیج های خودتون چطوری میتونید از این سه ایده استفاده کنید. یکی اینکه اون پکیج خودتون رو مقایسه کنید با یک پکیج خیلی گرونتر و نشون بدید چقدر قیمتتون مناسبه دوم اینکه بیاین پکیجتون رو قیمتش رو خرد کنید در سال و در ماه و در هفته و در روز و نشون بدین که چقدر در روز این اینوسمنت و سرمایه گذاری کمتریه و سوم هم اینکه بیاین نشون بدین تک تک اجزای توی پکیجتون وقتی قیمتشو میذاری کنار هم خیلی قیمت بالاییه ولی پکیج شما قیمت بسیار مناسبتری داره.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

عضویت در برنامه جامع تحول فردی دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه آنلاین غلبه بر اهمال کاری و تنبلی

تکنیکهای به روز و موثر برای رسیدن به عملگرایی 

دسترسی فوری