تاثیر ناخودآگاه ما بر روی موفقیت

 تاثیر ناخودآگاه ما بر روی موفقیت

ناخودآگاه ما چقدر روی رسیدن ما به موفقیت تاثیرگذاره؟ قبل از هر چیزی بگم محتوی این ویدئو جنبل و جادو نیست و کاملا بر اساس اصول علمی و دانشگاهیه. شما دوست خوب من می خوای یک درصدی بشی. مثلا در تحصیلت می خوای تو یه آزمون مهم و رقابتی موفق بشی. یا مثلا در کسب و کار می خوای جزء نامدارهای ایده خودت بشی و بسیار موفق بشی. چقدر ناخودآگاه تو می تونه تو رو کمک بکنه در رسیدن به این هدفت. تحقیقات دانشگاهی خصوصا روانشناسایی مثل هلورسن، بارگ و گالویدسن، (اسما رو چک کن درست نوشته باشم)  نشون میده که ناخودآگاه ما خصوصا تحت تاثیر محرکه ای محیطی می تونه به شدت روی موفقیت ما تاثیرگذار باشه.

 

       دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده 

 

قصه اینه که بیشتر اهدافی که ما روزمره دنبال میکنیم در خارج از سطح آگاهی دنبال میشن. مثلا فرض کنید یه روز کاری تموم شده، شما محل کارتونو ترک میکنید، سوار ماشین میشین، رانندگی می کنین و چند دقیقه بعد به خونه می رسین. بیشتر کارایی که در طی این مسیر انجام میدین ناخودآگاهه. اینکه سر چراغ ها وایسین، بعد شروع به حرکت کنین، کدوم خیابونو بپیچید و غیره و اینا بیشتر تحت تاثیر محرک های محیطیه. شما آگاهانه داشتین به چیزای دیگه فکر می کردین و ناآگاهانه رسیدین به خونه.

 

          دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

 

حالا تحقیقات دانشمندا خصوصا در زمینه روانشناسی مثبت نشون داده شده که محرک های محیطی می تونه کمکمون کنه که ناخودآگاه به هدفمون نزدیکتر بشیم. مثلا در قضیه رانندگی اینکه غروب آفتاب فرا میرسه ما به این نتیجه می رسیم که بریم سوار ماشین شیم بریم خونه. یا به فلان تابلو می رسیم، ناخودآگاه میپیچیم. حالا همین می تونه در زمینه اهداف دیگه هم به کار گرفته بشه. سه تا عامل محیطی، سه تا محرک محیطی مهم هست که  تحقیقات دانشمندان نشون میده که می تونه روی ناخودآگاه ما  بصورت مثبتی تاثیرگذار باشه. یکی کلمات و تصاویر توی محیطمونه. مثلا دیده شده که در شرکت هایی که پوسترهایی وجود داره با مفاهیم مثل Team work، کار تیمی، افراد کار تیمیشونو بهتر انجام میدن. یا نشون داده شده که کسایی که مثلا دارن درس می خونن و پوسترهایی با مفاهیم اراده و موفقیت و عزم راسخ و اینها تو محیط تحصیلشون هست، نتیجه بهتری میگیرن. چون روی ناخودآگاهشون تاثیر میذاره. عامل دوم وسایلیه که تو محیطمونه. مثلا من اگر در محیطی که بیشتر وقتمو صرف می کنم یه دمبل یه گوشش بذارم، اون دمبل به من ناخودآگاه این پیغام رو میده که باید بیشتر ورزش کنم. یا تحقیقاتی نشون داده شده، خیلی جالبه که خانوم ها در حول و حوش زمان تولدشون، همسرشونو از کنار جواهرفروشی رد کردن و اون همسرها احتمال اینکه جواهر بخرن برای خانومشون نسبت به گروه شاهد بیشتر بوده. و عامل سوم افرادین که در محیطمون هستن. با چه کسانی وقتمونو صرف می کنیم. اونها دنبال چه اهدافی هستن. محتوای چه کسانی رو در شبکه های اجتماعی می بینیم. ویدئوهای چه افرادی رو مشاهده میکنیم؟ و همه این افراد، اونهایی که باهاشون وقت صرف می کنیم، روی هدف های ما، به صورت نا خودآگاه، می تونن تاثیرگذار باشن. حالا سوال من از شما دوست خوب من اینه: آیا به قدرت ناخودآگاه بر اساس اصول علمی باور کردی؟ و اگر اینطوره محیطت رو با چه محرک های محیطی تجهیز میکنی تا به تو کمک بکنه به اهدافت نزدیک تر بشی؟

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

عضویت در برنامه جامع تحول فردی دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه آنلاین غلبه بر اهمال کاری و تنبلی

تکنیکهای به روز و موثر برای رسیدن به عملگرایی 

دسترسی فوری