دو راه طلایی غلبه بر بی انگیزگی میانه مسیر

دو راه طلایی غلبه بر بی انگیزگی میانه مسیر

شما می خوای یه درصدی بشی، مثلا یه آزمون رقابتی دارین می خواین جزء رتبه های برترش بشین، یا تو بازار کار می خواین یه برند خوشنام و موفق بشین، ولی... بی انگیزه ای، تنبلی می کنی، روزهایی هست که بیدار میشید و انگیزه و اراده و شوق کافی برای رفتن به دنبال اهدافتون ندارین. منم همینطوری بودم. زمانی که محصل بودم روزها و هفته هایی پیش میومد که صبح که بیدار می شدم انگیزه کافی رو نداشتم، فکر میکردم این همه دارم درس می خونم، تلاش میکنم، زحمت میکشم ولی خیلی نتایجم عوض نمیشه و بعید می دونستم که به اون رتبه برتری که دلم می خواست برسم. یا وقتی که داشتم به عنوان یه مشاور، مربی، مدرس، سخنران برندمو مطرح می کردم، روزها، هفته ها، گاهی ماه هایی میگذشت که انرژی و انگیزمو از دست می دادم چون از کارم نتیجه نمی گرفتم و خصوصا در فروش محصولات، خدماتم مشکل داشتم. گرچه این مدت بر اساس دانشی که به دست آوردم و تجربه ای که حاصل شد، دیدم دو روش بسیار موثر برای عبور از این بی انگیزگی و تنبلی میانه مسیر وجود داره؛ یکی اینه که به جای اینکه به چه چیزی فکر کنید به چرا فکرکنید. به جای اینکه به این فکر کنید که چه چیزی هست که الان باید انجام بدم، چه کاری رو باید انجام بدم، فکر کنید چرا باید انجامش بدم؟ چرا من باید به نتیجه برسم؟ مثلا وقتی محصل بودم فکر میکردم چرا من باید رتبه برتر بشم؟ و وقتی که بیشتر فکر می کردم میدیدم خب رتبه برتر شدن باعث میشه من مسیر تحصیلی و شغلی ایده آلی رو برم. نهایتا به درآمد خوب برسم، زندگی مرفه و خوبی رو برای خودم درست کنم. نه تنها برای خودم؛ بلکه خانوادمو تامین بکنم. بلکه با موفقیت در کارم بتونم به جامعه‌‌َم، شهرم، کشورم و شاید به جهان کمک کنم و این انگیزه رو در من بیدار می کرد.

 

   دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده 

 

همینطور وقتی به عنوان مدرس و سخنران می خواستم خودمو مطرح کنم و نتیجه نمی گرفتم فکر می کردم چرا من باید مطرح بشم؟ چرا باید موفق بشم؟و بعد به این نتیجه می رسیدم که خب به آزادی می رسم. آزادی مالی. هر چی دلم بخواد خرج می کنم. هر جایی دلم بخواد زندگی می کنم. هر زمانی دلم بخواد کار می کنم. با هر کسی دلم بخواد کار میکنم و نه تنها فقط برا خودم خوبه، به خانوادم کمک می کنم. اونا رو تامین می کنم. از طریق محصولات و خدماتم به بقیه کمک می کنم. از طریق مشاوره ها ومربیگریم می تونم مشکلات بقیه رو حل بکنم و اون ها رو شاد کنم. اون ها رو موفق کنم و این انگیزه رو در من بیدار می کرد.

 

       دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

  

روش دومی که کمک می کنه این بی انگیزگی و تنبلی میانه مسیر از بین بره اینه که بیاین با خودتون صادق باشین: اگه به نتیجه نرسین چه دردها، چه ضررها، چه مشکلاتی در انتظارتونه. شاید یه کم دردناک باشه ولی بهش فکر کنین. مثلا وقتی که من محصل بودم فکر می کردم اگه من رتبه برتر نشم، اگه من موفق نشم اون چیزی که دلم می خواد قبول بشمچه مشکلاتی پیش خواهد اومد؟ صادقانه. ضاید یه کم دردناک باشه فک کردن بهش ولی اینه که اعتماد به نفسمو شاید از دست بدم. شاید بعدا دنبال هدف های بزرگ دیگه نرم تو زندگیم. شاید از نظر مالی مشکل پیدا بکنم و همیشه هشتم گرو نهم باشه و دوست نداشتم اینجوری باشه. شاید خانوادمو نا امید بکنم. شاید اون تاثیری که می تونستم در شهرم، جامعه‌َم، کشورم، در دنیا بذارم دیگه هیچوقت اون محقق نشه و این دردناک بود و باعث می شد که انگیزه بگیرم و اقدام بکنم. همینطور به عنوان یه مدرس و سخنران وقتی تلاش می کردم فکر می کردم به اینکه خو اگه من بهش نرسم، چه دردهایی در انتظارمه و فکر می کردم که خب مهم تر از همه اینه که من اون نقطه نبوغ خودمو عملیاتی نکردم. اون توان و استعداد و اون هدف وجودی ای رو که براش اومدم رو کره زمین، اونو نتونستم عملیاتی بکنم و نتونستم به بقیه باهاش کمک بکنم و این باعث می شد که من بازم تلاش بکنم و ازون بی انگیزگی میانه مسیر عبور کنم. حالا من می خوام شماها رو تشویق بکنم. هر موقعی، هر روزی از خواب بیدار میشید و انگیزه و اراده ی کافی رو ندارید، فکر بکنید. چرا باید به هدفتون برسین؟ چرا انجام دادن این کارها مهمه؟ و دو فکر بکنید به اینکه اگر به هدفتون نرسین چه دردها، چه رنج ها، چه مشکلاتی ممکنه در انتظارتون باشه؟

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

عضویت در برنامه جامع تحول فردی دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه آنلاین غلبه بر اهمال کاری و تنبلی

تکنیکهای به روز و موثر برای رسیدن به عملگرایی 

دسترسی فوری